منوچهر همایون‌پور (ده آهنگ برای تار و سه‌تار) گلهای جاویدان 7

  در این مجموعه تعداد ده آهنگ از اجراهای منوچهر همایون‌پور، این خواننده خلاق و باذوق دهه‌های قبل به خط نت درآمده و با اصلاحاتی که زیر نظر خود ایشان صورت گرفته به چاپ می‌رسد و چنانچه توفیق حاصل شود نوار این آثار نیز با صدای خود ایشان و اجراهای نخستین عرضه خواهد شد.
  اما اجرای این آثار با تار و سه‌تار از یکسو رپرتوار این سازها را وسعت و غنا بخشیده و از سوی دیگر ضمن پرورش ذوق و استعداد نوازندگان – به خاطر سبک خاص خود – موجب گسترش دایره تکنیکی و نیز ارتقای آگاهی آنها از سیر تکاملی موسیقی کشور ما و شناخت سبک‌های مختلف و دوره‌های گوناگون موسیقی ایرانی می‌گردد.
  نت‌نویسی آهنگ‌ها از روی نوارهای اجرا شده با صدای خود استاد و با ارکستر شادروان حسین یاحقی و تکنوازی روانشاد یاحقی انجام شده است و سعی وافی شده تا حتی‌الامکان مطابق اصل باشد؛ اما در عین حال استفاده عام‌تر و نیز انطباق با تکنیک تار و سه‌تار اقتضا می‌کرد که جزئی دخل و تصرفاتی در آنها اعمال شود. نکته‌ی دیگر خط‌های اتصال و جمله‌بندی است که سعی شده جهت آسان شدن ملودی اشعار – به‌ویژه در بخش‌های مربوط به خواننده – دقیقاً منطبق بر سیلاب‌های اشعار باشند؛ اما ممکن است گاهی برای نوازنده تولید اشکال کند که در این صورت می‌توان آنها را نادیده گرفته و هر طور مناسب‌تر بود اجرا کرد. روی‌هم‌رفته در نت‌نویسی رعایت ساده‌نویسی شده است و اجرای حالات و طرز اجرای خاص به‌عهده نوازندگان گذاشته شده است.

 

تعداد
قیمت : 50,000 تومان
محصولات مرتبط